Najpiękniejsze albumy fotograficzne

album na zdjeciaŚlub to wyjątkowe przeżycie nie tylko dla nowożeńców ale i całej rodziny, dlatego warto uwiecznić to wyjątkowe wydarzenie na pięknych fotografiach, które umieszczone w ozdobnych ślubnych albumach będą wartościową pamiątką dla przyszłych pokoleń lub dla nas samych abyśmy mieli co wspominać w długie zimowe wieczory.

Albumy fotograficzne wykonane są z różnego rodzaju materiałów, ślubne zazwyczaj oprawione są w aksamit, skórę lub materiał skóropodobny w białych lub czerwonych barwach, podkreślających nastrój tego cudownego wydarzenia. Oprawa może być przyozdobiona wstążeczkami, tasiemkami,  błyszczącymi kamyczkami, muszelkami, różnorodność w tej materii jest praktycznie nieograniczona. Jeśli posiadamy odrobinę zdolności manualnych można samemu przyozdobić okładkę według naszych  upodobań, nadając jej wyjątkowy charakter.

Wybierając album fotograficzny przede wszystkim warto sprawdzić czy jest solidnie wykonany, czy poszczególne karty są ze sobą mocno związane lub sklejone, oraz w jaki sposób przechowuje się w nim zdjęcia. Najbardziej popularne są dwa sposoby umieszczania fotografii, przyklejanie ich do kart za pomocą kleju lub umieszczanie zdjęć w kieszonkach z folii.

Przyklejanie jest bardziej trwałą metodą, trudno jest w tym wypadku swobodnie wymieniać zdjęcia, można je jednak zaaranżować według własnego upodobania, a także umieszczać fotografie o różnej wielkości i kształcie, lub napisać komentarz. Kieszonki z folii chronią zdjęcia i umożliwiają swobodne ich wkładanie i wyciąganie, jednak zmuszają do pewnej dyscypliny w kwestiach aranżacyjnych, a także do umieszczania fotografii jednej wielkości.

Wybierając ten rodzaj albumy sprawdźmy czy brzegi foliowych kieszonek są ze sobą dobrze zgrzane, aby się nie rozrywały przy umieszczaniu zdjęć. Jak widać wybór wśród albumów fotograficznych jest dość duży, to jaki wybierzemy zależy tylko od naszych indywidualnych upodobań oraz możliwości finansowych, pamiętajmy jednak, że jest to pamiątka na lata, postarajmy się więc aby była naprawdę wyjątkowa.

 

Category: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.